KONSULTACIJA :žemės iki 10 ha įsigijimas.

Spread the love

Dažnai gaunu klausimus ar asmenys, siekiantys įsigyti žemės ūkio paskirties žemės iki 10 ha privalo būti ūkininkai ir gauti Nacionalinės žemės tatnybos (NŽT) leidimą?  Paaiškinu, kad pagal Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo 2 straipsnio 5 dalį, teisę įsigyti žemės ūkio paskirties žemę, kurios plotas neviršija 10 ha arba prie turimos žemės papildomai perkant žemės sklypą, jeigu abiejų žemės sklypų bendras plotas neviršija 10 ha, turi asmenys, nebūdami ūkininkai, kvalifikacinių įgūdžių iš jų nereikalaujama ir NŽT leidimo pirkti tokią žemę nsreikia. Užpildoma tik nustatytos formos deklaracija. Be go,  pirmumo teisę įsigyti tokią žemę turi asmenys , kurių žemės sklypas yra įsiterpęs tarp parduodamos valstybinės ar privačios žemės sklypų arba ribojasi su tais sklypais.

Eduardas Monkevičius

 

?

1 komentaras apie “KONSULTACIJA :žemės iki 10 ha įsigijimas.

 1. Linas

  Sveiki,
  teikiau NŽT prašymą dėl išaiškinimo. Prašymas pateiktas žemiau. Ir ką gavau neigiamą atsakymą, kad aš neturiu pirmumo teisės. Gaila, kad neina prisekti pdf. dokumento pamatytumėte NŽT atsakymą. Su NŽT nekompetencija aš esu susidūręs nekartą. Todėl prašau Jūsų atsakyti gal šituo klausimu yra nusistovėjus teismų praktika? Prašom pasidalinkite savo žiniomis.

  Dėkoju iš anksto

  Linas Raulušaitis a.k. 3
  Pag
  el.p. linas.raulusaitis@gmail.com
  tel. nr. 8686

  Nacionaliniai žemės tarnybai
  prie Žemės ūkio ministerijos

  PRAŠYMAS
  Dėl išaiškinimo „Pirmumo teisė įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę“
  2016-09-17
  Vilnius

  Mano asmeninės nuosavybės teisės yra registruotos į žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kurio unikalus Nr. 40-73-66, kadastro Nr. 51/0002:1, esantį J kaime, K sen., K sav..
  Lietuvos Respublikos Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo 5 straipsnio, reglamentuojančio pirmumo teisę įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę, 1 dalies 3 punkte įtvirtinta nuostata, kad pirmumo teisę įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę už tą kainą, už kurią ji parduodama, ir kitomis tokiomis pačiomis sąlygomis turi asmuo, nuosavybės teise turintis žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kuris ribojasi su parduodamu žemės ūkio paskirties žemės sklypu, – jeigu jis atitinka šio įstatymo 2 straipsnio 1 dalyje nurodytus reikalavimus. Vertinant aplinkybes, ar aš atitinku minėtus reikalavimus, atkreiptinas dėmesys į šio įstatymo 2 straipsnio 5 dalies nuostatas: .
  Man priklausantis žemės ūkio paskirties žemės bendras plotas Lietuvos teritorijoje šiai dienai yra 2,38 ha (t. y. žemės sklypas, kurio unikalus Nr. 40-03-6, kadastro Nr. 5103/0002:154, esantis J kaime, K sen., K sav.. Šiai dienai aš nesu ūkininkas.

  Prašau Jūsų išaiškinti:
  1. Jeigu parduodamas žemės ūkio paskirties sklypas (kurio dydis apie 1 ha) kuris ribojasi su mano žemės ūkio paskirties sklypu. Ar mano situacijoje aš turiu pirmumo teisę įsigyti parduodamą sklypą.
  2. Gretimų sklypų savininkai mes esame dviese. Kaimynas yra ūkininkas aš nesu ūkininkas, bet kaimynas atsisako pirkti minėtą žemės sklypą.
  3. Tai ar aš turiu pirmenybę įsigyti minėtą apie 1 ha žemės ūkio paskirties sklypą? Nors aš nesu ūkininkas, bet mano turimos žemės bendras plotas šiai dienai yra 2,28 ha, o įsigijus minėtą sklypą būtų apie 3,28 ha.

  Linas Raulušaitis

Komentavimo galimybė išjungta.